Neohodnoceno

prof. MVDr. David Modrý, Ph.D.: Echinokokóza psů a koček ve střední Evropě? Tikající bomba nebo reklama na prazikvantel?

239 Kč 197,52 Kč bez DPH
Kategorie: webináře
zvíře: pes a kočka
délka: 60 min
téma: parazitologie

Záznam webináře (60 min) vč. PDF verze prezentace. Záznam bude dostupný do 30. 5. 2024. 

Přednášející: Prof. MVDr. David Modrý, Ph.D.

Poslední desetiletí přináší dramatické posuny v infekčních onemocněních člověka a zvířat, a to jak v oblasti geografického rozšíření patogenů, tak v jejich klinickém dopadu. V oblasti helmintóz sdílených mezi člověkem a pet zvířaty v Evropě posledních 20 let dominuje tasemnice Echinococcus multilocularis, česky známá jako měchožil bublinatý nebo také tasemnice liščí. Jedná se o tasemnici s vývojovým cyklem typicky vázaným na volně žijící masožravce (především lišky) a jejich potravu – hlodavce. Současně s expanzí výskytu v populacích lišek jsme ale svědky i rostoucího počtu případů těžkých orgánových infekcí u člověka a psů. Výzkumy z posledních letech pak ukazují, že jistou roli v epidemiologii infekcí může hrát i kočka, která se za určitých okolností pak může stát reálnou hrozbou pro své okolí. Webinář shrnuje poznatky o epidemiologii E. multilocularis, možnosti diagnostiky i možnosti terapie a prevence. 

Studenti VFU Brno, UVLF Košice a ČZU Praha obdrží slevu 50 % (zadejte v košíku kód STUDENT, při platbě EUR STUDENTSK a pošlete nám e-mailem kopii studentského průkazu).

K platbě je možné využít body z věrnostního programu Norbrook a Purina veterinárního programu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu