Neohodnoceno

Záznam semináře Stárnoucí kočky

1 999 Kč 1 652,07 Kč bez DPH
Kategorie: proběhlé
zvíře: kočka

Přednášky jsou v českém a anglickém jazyce. U přednášek v angličtině je k dispozici záznam v originále i vč. simultánního překladu do češtiny.

Záznam přednášek vč. PDF verze prezentací bude k dispozici do 1. 5. 2024.


Přednášející: 

Prof. Danielle A. Gunn-Moore, BSc (Hon), BVM&S, PhD, MANZCVS, FHEA, FRSB, FRCVS, RCVS (Feline Medicine) (Velká Británie) 

MVDr. Petra Černá, MRCVS AFHEA AdvCertFB


Přednášky dr. Gunn-Moore (45 min):
 

Péče o starší kočky s poruchami chování, 1. část: V této přednášce se na základě konkrétního případu zamyslíme nad nesčetnými příčinami poruch chování, které se mohou u koček objevit, se zvláštním zaměřením na kočičí demenci, její diagnostiku a léčbu. 

Péče o starší kočky s poruchami chování, 2. část: Na základě stejného případu se tato přednáška zaměřuje na roli, jakou může u těchto koček hrát artritida, její diagnostiku a léčbu. 

Chronické onemocnění ledvin u koček: Tato přednáška je založena na konkrétním případu a zabývá se významem IRIS stagingu a mnoha faktory, které je v těchto případech třeba řešit, včetně výživy, diagnostiky a léčby hypertenze, proteinurie a infekcí močových cest i potřeby dlouhodobého monitorování.

Velká ledvina malá ledvina“: Na základě konkrétního případu tohoto znepokojivého stavu bude posouzena jeho patofyziologie a porovnána medikamentózní léčba (včetně použití vysokorychlostních intravenózních tekutin, spasmolytik hladkého svalstva a korekce anémie) a použití ureterálních stentů a subkutánních ureterálních bypassů (SUB). 

Přednášky dr. Černé (45 min): 

Hypertyreóza u koček: Tato přednáška je zaměřena na diagnostiku a léčbu hypertyreózy u koček a na léčbu běžných komorbidit u koček s hypertyreózou, jako je chronické onemocnění ledvin, hypertenze a kardiomyopatie.

Diabetes mellitus u koček: V této přednášce se bude hovořit o diagnostice a léčbě diabetes mellitus u koček (včetně nove terapie inhibitorem SGLT2). Probereme běžné příčiny inzulínové rezistence u koček a léčbu diabetických komplikací, jako je diabetická ketoacidóza a hypoglykémie. 

Zvláštní endokrinopatie: V této přednášce se zaměříme na méně časté endokrinní poruchy u koček, jako je hypoadrenokorticismus, hyperadrenokorticismus, hyperparatyreóza a hypotyreóza. Probereme diagnostiku a léčbu těchto endokrinních poruch.

Kočičí akromegalie a hyperaldosteronismus: Na základě případů budeme diskutovat o akromegalii u koček včetně léčby diabetické akromegalické kočky a také o hyperaldosteronismu, který je u koček nedostatečně diagnostikován a je příčinou hypertenze a hypokalémie u koček.

Studenti VFU Brno, UVLF Košice a ČZU Praha obdrží slevu 50 % (zadejte v košíku kód STUDENT, při platbě EUR STUDENTSK, a pošlete nám e-mailem kopii studentského průkazu).

K platbě je možné využít body z věrnostního programu Norbrook a Purina veterinárního programu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu