přednášející, Strana 2

MVDr. Ivana Váňová, Ph.D.

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2010). V roce 2013 obhájila titul Ph.D. v oboru fyziologie a farmakologie, kde se věnovala problematice septických a akutních stavů u psů. Od roku 2017 spolupracuje jako odborný konzultant s veterinární laboratoří Laboklin. Publikovala řadu článků zaměřených na klinickou patologii ve vědeckých odborných časopisech, je autorkou či spoluautorkou desítek konferenčních příspěvků. Pravidelně se účastní konferencí klinické patologie a je členkou Evropské společnosti klinické patologie.

MVDr. Jan Šterc, Ph.D.

Po absolvování Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (1986) pracoval jako obvodní, později soukromý praktický veterinární lékař. V letech 1998–2006 působil jako odborný asistent na Klinice chorob koní a Klinice chorob přežvýkavců VFU Brno, kde obhájil titul Ph.D. Od roku 2006 opět pracuje jako praktický veterinární lékař specializující se na terénní chirurgii, ortopedii a rentgenologii.

MVDr. Jana Radošovská

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2015). Je stabilnou súčasťou tímu Veterinárnej ambulancie RoyalVet v Trnave. V praxi sa zameriava na internú medicínu psov a mačiek. Od roku 2018 šíri prostredníctvom svojho blogu s názvom Elza radí osvetu v oblasti zdravotnej starostlivosti o psy. Blog je určený pre laickú verejnosť. Zameriava sa pri tom predovšetkým na preventívnu medicínu a pomáha vyvracať mýty, ktoré sa šíria internetom. V roku 2022 vydala knihu s názvom Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi. Ide o praktickú príručku základov veterinárnej starostlivosti o psy určenej pre majiteľov psov. Pravidelne sa zúčastňuje odborných vzdelávacích akcií na Slovensku aj v zahraničí.

MVDr. Jiří Beránek, Ph.D.

Absolvent Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (1985). V roce 2012 získal titul Ph.D. po obhájení práce “Výskyt, diagnostika a management chronické superficiální keratitidy německých ovčáků v České republice ve vztahu k funkci štítné žlázy”. Absolvoval odborné pobyty a stáže ve Švýcarsku, v USA, Itálii a ve Francii. Spolupracoval na klinických studiích s ciclosporinem s univerzitami v Zürichu a ve Vídni. Publikuje a přednáší u nás i v zahraničí, získal řadu ocenění (mj. Hlávkovu cenu v roce 2000). Pravidelně se účastní odborných seminářů a konferencí ESVO, ECVO, EESVO. V roce 2020 absolvoval Basic Science Course, UC Davis, USA. Je předsedou posuzovatelů dědičných očních onemocnění pro ČR – KVL, spolupracuje s ČMKU a se 17 chovatelskými kluby na genetické depistáži výskytu očních onemocnění a na ozdravných projektech při eliminaci těchto onemocnění. Člen boardu ESVO (evropské společnosti veterinárních oftalmologů), odpovědný za online vzdělávání. Od roku 1991 působí na veterinární klinice v Pardubicích a externě spolupracuje s pražskou klinikou Poděbradská a plzeňskou klinikou Vedilab.
MVDr. Karel Hauptman, Ph.D.

Absolvent Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (1999), kde byl jako odborný asistent zaměstnán na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců. V roce 2005 obhájil titul Ph.D. v oboru medicína drobných savců. Jako přednášející se účastní nejen teoretické a praktické výuky studentů veterinární medicíny, ale také postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v České republice. Je autorem nebo spoluautorem publikací týkající se problematiky medicíny exotických zvířat – mj. Nemoci drobných savců; Klinická toxikologie nebo Základy inhalační anestezie u malých zvířat. Je lektorem kurzů odborné přípravy k osvědčení o odborné způsobilosti k navrhování pokusů a projektů pokusů podle paragrafu 15 odst. 3 zákona 246/1992 v plném znění. 
 
Od září 2017 je spolumajitelem Veterinární kliniky Jekl & Hauptman se sídlem v Brně.
MVDr. Katarína Hazuchová, Ph.D., DipECVIM-CA MRCVS

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2010). Po ukončení štúdia nastúpila na internship na klinike malých zvierat Justus-Liebig-Universität Giessen v Nemecku. Tu absolvovala aj rezidentúru v internej medicíne malých zvierat a v roku 2017 získala titul Diplomate of European College of Veterinary Internal Medicine – Companion Animals. Po skončení rezidentúry nastúpila v roku 2016 na postgraduálne štúdium na Royal Veterinary College (RVC) v Londýne, kde sa venovala výskumu genetiky u mačiek s cukrovkou a taktiež klinickému výskumu ako členka tímu Diabetic Remission Clinic na RVC. V roku 2020 úspešne obhájila svoju dizertačnú prácu s názvom „Identification of susceptibility genes for feline diabetes mellitus“ a získala titul PhD. Od roku 2020 je opäť členkou tímu univerzitnej kliniky malých zvierat v Giessene, kde sa ako spoluvedúca oddelenia internej medicíny popri práci na klinike, výuke rezidentov, doktorandov a študentov venuje výskumu cukrovky u mačiek a psov a výskumu hypertyreózy u mačiek. Je autorkou viacerých vedeckých a náučných publikácií a popri prednáškovej činnosti na univerzite sa venuje aj prednáškam pre praktických veterinárov.

 

MVDr. Kateřina Slabá

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2002). V letech 2002–2018 pracovala na veterinární klinice ARVET v Písku. V roce 2018 založila vlastní veterinární stomatologickou ordinaci v Písku. Již při studiu se začala zajímat o obor veterinární stomatologie. Je členkou Evropské společnosti veterinárních stomatologů a jedním ze zakládajících členů České společnosti veterinárních stomatologů. Od roku 2015 je rezidentkou Evropské koleje veterinárních stomatologů pod vedením Dr. Jan Schreyera (DE) a Dr. Jerzyho Gawora (PL). Pravidelně publikuje, přednáší a vyučuje praktické kurzy doma i v zahraničí.

MVDr. Ludmila Bicanová, ECVIM–CA (Oncology) board eligible

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2009). Po ukončení studia absolvovala internship na klinice Jaggy Brno. Od roku 2015 působila na Klinice malých zvířat Veterinární univerzity ve Vídni, kde také absolvovala rezidentský trénink se zaměřením na onkologii pod záštitou ECVIM a odbornou supervizí prof. Miriam Kleiter, který ukončila v roce 2020. Momentálně se připravuje na závěrečnou certifikační zkoušku. Pravidelně publikuje v českých a mezinárodních veterinárních časopisech a od roku 2016 je členkou prezidia ČAVLMZ.

MVDr. Martin Vlček, Ph.D.

Absolvent Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2008), kde působí dodnes jako odborný asistent na Klinice chorob přežvýkavců a prasat. Absolvoval internship na Virginia-Maryland College of Veterinary Medicine, USA. V roce 2018 získal titul Ph.D. po obhájení práce “Vliv zkrmování dokosahexaenové kyseliny na vybrané fyziologické funkce u mléčného skotu”. Jako soukromý veterinární lékař se specializuje na chovy skotu.

MVDr. Martina Načeradská, Ph.D., MANZCVS feline medicine, ISFM AdvCert Feline Behaviour

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2006), kde v roce 2017 dokončila také doktorské studium. Věnuje se především kočičí medicíně a v roce 2013 založila první Cat Friendly kliniku v České republice. Jedná se o mezinárodní certifikaci zaručující, že kočky budou ošetřovány a vyšetřovány tak, aby jim to způsobovalo co nejméně stresu. V roce 2018 složila zkoušku z kočičí medicíny u Australian and New Zealand College of Veterinary Scientists, jejíž se stala členkou. Od roku 2019 působí na České zemědělské univerzitě v Praze. V roce 2020 ukončila studium v rámci IDTE (International Dog Training of Europe) s Turid Rugaas a v roce 2021 ukončila kurz Advanced Feline Behaviour a stala se certifikovaným kočičím psychologem. Za svou vědeckou práci obdržela řadu ocenění. Nejraději má interní medicínu koček a věnuje se také jejich poruchám chování a výcviku i poruchám chování psů. Ráda maluje a fotografuje portréty zvířat.

Nahoru
30 položek celkem
Zpět do obchodu