Neohodnoceno

Workshop: Cat friendly přístup ke kardiologickému vyšetření koček z pohledu kardiologa a internisty

12 999 Kč 10 742,98 Kč bez DPH

Datum: sobota 16. listopadu 2024, 9–17

Místo konání: Praha (místo bude upřesněno)

Přednášející: MVDr. Petra Černá, MRCVS AFHEA AdvCertFB a Bruna Del Nero, MV, DVM, MS, DACVIM (Cardiology) (USA)

Kapacita: 16 účastníků

V ceně workshopu jsou materiály, potřebné přístrojové vybavení a spotřební materiál, certifikát o absolvování a občerstvení po celou dobu konání kurzu.

 

Část dr. Del Nero bude probíhat v anglickém jazyce, pokud se chcete workshopu zúčastnit a máte zájem o simultánního překladu do češtiny, tak nás kontaktujte individuálně.

 

Náplň workshopu

Cat friendly přístup (přednáška, dr. Černá)

Kočky se vyvinuly s emocemi a chováním, které jsou nezbytné pro jejich přežití jako dravce i kořisti. Klinické prostředí a požadovaná veterinární vyšetření mohou vyústit v behaviorální reakce na ochranné (negativní) emoce. Interakce přátelské ke kočkám vyžadují porozumění, interpretaci a vhodnou reakci na emocionální stavy koček. Je třeba dát jim pocit kontroly při provádění manipulace pro vyšetření. Tato přednáška a workshop se zaměří na nové AAFP/ISFM pokyny pro veterinární interakci s kočkami. Techniky „Cat Friendly“ přístupu a manipulace pomáhají veterinářům i veterinárním sestrám při interakcích s kočkami a zacházení s nimi, aby se snížil dopad strachu a další ochranné (negativní) emoce, čímž se zlepší pohoda koček. Při implementaci těchto pokynů se spokojenost týmu a důvěra klientů ve veterinární tým zvýší a také se zlepší naše péče o kočičí pacienty. Veterináři se během této přednášky a workshopu naučí, jak je důležité porozumět a vhodně reagovat na aktuální emoční stav kočky, i jak přizpůsobit každou návštěvu jednotlivému pacientovi. 

Cat friendly přístup (praktická část, dr. Černá)

Manipulace s kočkami s klinickým vyšetřením se zaměřením na kardiovaskulární systém

Kardiovaskulární vyšetření u koček (přednáška a praktická část, dr. Del Nero)

V přednášce založené na případech z praxe, které zahrnují zvukové nahrávky auskultace, se naučíte, jak provést důkladné kardiovaskulární vyšetření koček a interpretovat svá zjištění. Praktické cvičení bude zahrnovat manipulaci s kočkami a praktiky přátelské ke kočkám, které vám umožní dokončit klinické vyšetření se zaměřením na kardiovaskulární systém. 

Měření krevního tlaku a komorbidity u hypertenze u koček (CKD, hypertyreóza atd.) (přednáška, dr. Černá)

Hypertenze je časté onemocnění u starších koček, které bývá obvykle diagnostikováno ve spojení s jinými nemocemi, jako jsou chronické onemocnění ledvin a hypertyreóza (tzv. sekundární hypertenze), ale existuje i primární hypertenze. Klinické důsledky hypertenze mohou být vážné, související s „poškozením cílových orgánů“ (oko, srdce, mozek a ledviny) a včasná diagnostika následovaná vhodnou léčbou je důležitá pro sníženi morbidity těchto pacientu. Přestože se jedná o časté onemocnění u koček, rutinní monitorování krevního tlaku se bohužel v praxi neprovádí často, což pravděpodobně vede k poddiagnostikování kočičí hypertenze v klinické praxi. Tato přednáška se zaměří na praktické možnosti měření krevního tlaku u koček a na léčbu hypertenze.

Point-of-care srdeční ultrazvuk u koček (přednáška a praktická část, dr. Del Nero)

 V této části workshopu se seznámíte s důležitými osami z point-of-care ultrazvuku, které se použijí pro hodnocení kočičího srdce, stejně jako aplikace každé osy. Účastníci si budou moci procvičit získání těchto ultrazvukových zobrazení srdce na point-of-care ultrazvuku s Dr. Del Nero pomocí technik šetrných ke kočkám.

 

Workshop je ohodnocen body v rámci kontinuálního vzdělávání KVL ČR a KVL SK (prosíme, zadejte do poznámky v košíku vaše číslo KVL).

K platbě je možné využít body z věrnostního programu Norbrook a Purina veterinárního programu.

Změna programu vyhrazena.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu