Absolvent Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (1992). Po ukončení studia působil ve všeobecné a zejména pohotovostní veterinární praxi v Praze, založil a vedl vlastní veterinární praxi. V roce 2000 absolvoval měsíční stáž na AMC New York v oboru kardiologie. V roce 2007 započal tréning v anestézii zejména na Animal Health Trust ve Velké Británii. V roce 2011 získal RCVS Certificate in Veterinary Anaesthesia a AVA Award za nejlepší výsledek ve zkouškách. Od roku 2009 působí jako vedoucí anesteziolog na referenční klinice Jaggy Praha. Dlouhodobě trénuje kolegy v anestézii a lektoruje semináře pro praktiky i sestry.
přednášející, Strana 4
Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2015), kde působí dodnes jako asistentka na Klinice přežvýkavců. Mimo to pracuje jako praktická veterinární lékařka se zaměřením na hospodářská zvířata. Práci se věnuje především v terénních podmínkách, ale i v ordinaci. Je autorkou a spoluautorkou publikací týkající se problematiky malých přežvýkavců a prasat. Pravidelně se účastní odborných seminářů a konferencí nejen v ČR, ale i v zahraničí.
Danièlle A. Gunn-Moore je absolventkou The Royal (Dick) School of Veterinary Studies na Edinburghské univerzitě (1991). Po roční veterinární praxi nastoupila do Centra medicíny koček Bristolské university, kde v roce 1997 dokončila doktorské studium. Po krátkém působení na pozici docenta veterinární patologie na Bristolské univerzitě se vrátila do Edinburghu, kde v roce 2006 obhájila profesuru v oboru medicína koček. Zajímá se o všechny aspekty medicíny koček a v tomto oboru patří k mezinárodně uznávaným odborníkům. Kromě rozsáhlé přednáškové činnosti je autorkou vice než 180 recenzovaných odborných studií a článků publikovaných časopisecky i knižně. Je čestným členem Mezinárodní společnosti pro medicínu koček (ISFM). V roce 2009 obdržela ocenění BSAVA Woodrow Award za mimořádný přínos veterinární medicíně malých zvířat a v roce 2011 získala ocenění Mezinárodní společnosti pro medicínu koček za mimořádný přínos oboru medicíny koček. Od roku 2017 je členem Královské veterinární chirurgické akademie a Královské biologické společnosti. Žije se svým manželem Frankem a dvěma mainskými mývalými kocoury, kteří jsou pojmenovaní podle skotské whisky Brora a Macduff.
Absolventka Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmacie v Košiciach (1987). Po ukončení štúdia doteraz pracuje na UVLF v Košiciach na Klinike malých zvierat, sedem rokov zde bola prednostkou. Od marca 2019 zastáva funkciu prorektorky pre klinickú činnosť a styk s praxou na. Na veterinárnu oftalmológiu sa špecializuje od roku 1993. Absolvovala študijný pobyt v USA na Floride na Veterinárnej univerzite v Gainessville, v Nemecku na Veterinárnej univerzite v Giessene a Mníchove a na Univerzite veterinárskeho lekárstva vo Viedni. V rokoch 2012–2015 se aktívne zúčastňovala na intenzívnom školení špecialistov veterinárnej oftalmológie, ktoré sa uskutočnilo pod vedením diplomatov ACVO a ECVO. Každý rok sa aktívne zúčastňuje konferencií organizovaných ECVO a ESVO. Prednáša na konferenciách organizovaných Svetovou asociáciou veterinárnych lekárov malých zvierat (WSAVA) v Bulharsku, Poľsku, Českej republike, Srbsku a Iráne.
Vedecko-výskumné projekty profesorky Trbolovej získali niekoľko grantov zameraných na moderné metódy liečby akútnych, chronických ochorení očí u psov, mačiek a koní.
V roku 2015 na Slovensku založila Východoeurópsku spoločnosť veterinárnych oftalmológov (EESVO). Do roku 2019 bola jej prezidentkou. Hlavnými cieľmi združenia (v spolupráci s Dipl. ECVO a ACVO) je podpora vzdelávania veterinárnych lekárov v špecializácii veterinárna oftalmológia.
Veterinární parazitolog. V roce 2011 byl jmenován profesorem oboru infekčních nemocí na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, donedávna působil jako přednosta Ústavu patologické morfologie a parazitologie. Dlouhodobě působí jako výzkumný pracovník Parazitologického ústavu AV ČR v Českých Budějovicích a v současné době jako profesor na Masarykově univerzitě a na Katedře veterinárních disciplín a Centru infekčních nemocí zvířat CINeZ České zemědělské univerzity. Dlouhodobě se věnuje výzkumu infekčních onemocnění sdílených mezi domácími a zájmovými zvířaty, volně žijícími zvířaty a člověkem. Hlavní oblasti zájmu zahrnují jak témata „domácí“, kterými jsou např. klíšťaty přenášené infekce masožravců a domácích kopytníků a helmintózy masožravců, tak i práci na „exotických“ modelech, jako jsou především afričtí lidoopi, sloni, kytovci a plazi. Kromě výuky parazitologie a výzkumné i diagnostické činnosti na poli infekčních nemocí se věnuje problematice rozvojových projektů s veterinárními tématy v tropických zemích, mj. v rámci obecně prospěšné společnosti Veterináři bez hranic ČR a Vétérinaires sans Frontières International.